Search

Обрати мовуБібліотека

Бібліотека


Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках  істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. 

Бібліотека Заліщицького аграрного коледжу ім. Є.Храпливого – центр освітнього, культурного і духовного розвитку,  яка пройшла значний шлях  – 115 років створення

 

На сьогодні бібліотека в коледжі є унікальним центром документальної пам'яті народу: вона не тільки зберігає величні багатства знань і думок, але й піклується про те, щоб ці багатства, зібрані людством, служили сучасним і прийдешнім поколінням. Бібліотека покладає на себе важливе завдання – навчити студентів-користувачів учитися із захопленням, використовувати свій час раціонально, сформувати відповідальне ставлення до набуття знань та стійку потребу до навичок самоосвіти, вміння застосовувати набуті знання в життєвій діяльності.
Сучасні умови ставлять перед бібліотеками навчального закладу щоразу нові завдання. Проте, протягом всієї діяльності бібліотеки найактуальнішим залишається формування фонду, а в сучасних умовах комплектування навчально-науковими виданнями для створення інформаційної інфраструктури на базі бібліотеки із застосуванням нових технологій.
Особливість комплектування фонду бібліотеки – це його поповнення документами, що забезпечують процес.
Коледжівська книгозбірня повністю укомплектована книгами за програмами з дисциплін, що вивчаються. Це – підручники, посібники, довідники, допоміжні видання, практикуми, а також фахові періодичні видання.
Станом на 1.01.2019 року фонд бібліотеки налічує 61494 книжкових одиниць, з яких 5 тис. в електронному варіанті.

Електронні ресурси діляться на дві частини, перша – це ліцензовані підручники, посібники ресурси мережі ІНТЕРНЕТ. Друга – це надбання бібліотеки: власні бази даних (БД), а також електронний ресурс кожного викладача з усіх дисциплін, що викладаються в коледжі.
В бібліотеці також діє зона WI – FI, тож усі користувачі мають змогу працювати з власними електронними пристроями. Бібліотека активно працює над розширення асортименту послуг для користувачів використовуючи мережеві технології, в той же час не залишається поза увагою і традиційні методи поширення інформації – через книгу.

Важливу роль у підготовці сучасних спеціалістів відіграє ІНТЕРНЕТ. Його використовують і студенти і викладачі. Через ІНТЕРНЕТ користувачі здійснюють пошук матеріалів для написання курсових робіт, рефератів та доповідей, використовується комп’ютерна техніка також і при підготовці та проведенні інформаційно-масових заходів: читацьких конференцій,усних журналів, літературних вечорів, духовних годин, днів спеціаліста, предметних тижнів. Оформляємо книжкові виставки, які носять інноваційний характер:

  • « Перлини бібліотечного фонду»,
  • « Песьменники–ювіляри 2018 року»,
  • « 100 геніїв сучасності: Іван Марчук»,
  • « Свято Генія.Т.Г.Шевченко.»,
  • « З книгою відкриваємо світ».

Використовуємо художні та документальні фільми, а також відеопрезентації, створені бібліотекарями, викладачами та студентами коледжу:

  • «Подорож Дністровим каньйоном»,
  • «Бібліотеці коледжу – 115»,
  • «Від садівничої школи – до агроколеджу», по книзі М.В.Сопилюка «На переломі століть…»,
  • «Радуйся, Діво Благословенна.Славу співаєм Тобі».

Бібліотека коледжу активно сприяє вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, пропагує та розкриває зміст загальнолюдських цінностей, виховує інформаційну культуру читачів шляхом проведення читацьких конференцій, усних журналів, літературно-мистецьких та тематичних вечорів, літературних, бібліотечних, духовних,інформаційних годин, обговорення та презентації книг, зустрічі з поетами, письменниками, знаними людьми нашого краю.

Василь Йосипович Тракало (письменник, журналіст) в бібліотеці коледжу


Зустріч Міністра  Закордонних справ України Павла Клімкіна  з працівниками та студентами коледжу  на презентації Міжнародного соціального проекту  «Книга добра», що є продовженням Міжнародного соціального проекту «Діти за мир у всьому світі»


Літературний вечір «Я доторкнусь до слова…», присвячений творчості Ганни Костів-Гуски


Літературна година за творчістю Ганни Саблук «У рідній мові посміхаюсь…»

 

Літературно-тематичний вечір «Світоч нашого народу», приурочений  150 – річчю від дня народження Осипа Маковея

 

Відома поетеса Заліщанщини Оксана Дяків  в бібліотеці коледжу

 

Організовуючи виховні заходи традиційно  вносимо щось інноваційне і цікаве, дбаємо про те, щоб  бібліотека розвивала в студентів світогляд і  культуру, навчила зберігати минуле нашого народу, звичаї  і  традиції.

: