Search

Обрати мовуПрацевлаштування та стажування

Ринок праці студентів і випускників

Наказом директора ВП НУБіП «Заліщицький аграрний коледж ім. Є.Храпливого» № 53-Од від 10.05.2011 р. на розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.08.2010р. №1726-р; наказу Міністерства аграрної політики України від 27.07.2010р. №445; наказу ректора НУБіП України № 911 з метою здійснення заходів щодо працевлаштування  випускників на базі кабінету профорієнтаційної роботи  створено Підрозділ профорієнтаційної роботи та сприяння працевлаштуванню випускників і студентів.  


Із 1 вересня 2011 року лабораторію  профорієнтаційної роботи та сприяння працевлаштуванню випускників і студентів очолив кандидат економічних наук, Заслужений працівник сільського господарства, викладач коледжу Мегедин Іван Володимирович. Лаборантом підрозділу працює Стрільбіцька Надія Степанівна.

За час функціонування лабораторії створено електронну та паперову базу даних на випускників, налагоджено співпрацю (стратегічне партнерство) з такими установами та об’єднаннями, як Тернопільське управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Заліщицьким, Борщівським, Гусятинським, Чортківським управліннями агропромислового розвитку районних адміністрацій. Заключено договори про співпрацю з виробництва, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції з рядом сільгосппідприємств Тернопільської та Івано-Франківської областей.

 


 

 

Налагоджено співпрацю із фінансовим, економічним, соціальним управліннями Заліщицької районної адміністрації, пенсійним фондом, Ощадним банком, банком «Аваль», банком «Надра», Приватбанком, Укрсиббанком, ревізійними та контролюючими органами району, економічним управлінням «Дністровський каньйон», організаціями з реалізації та наладки комп’ютерної техніки міст Заліщики, Чернівці.

Тісні стосунки налагоджено із Тернопільським обласним центром зайнятості, а також всіма районними центрами зайнятості Тернопільської області.

 

 


 

Дані про співпрацю із сільськогосподарськими організаціями, відділами установ, управліннями різного виду діяльності, незалежно від форм власності, внесено в електронну та паперову базу даних лабораторії. За допомогою центру зайнятості і за бажанням випускників можна установити контакти з організаціями чи установами за відповідними напрямками діяльності за місцем проживання випускника.

За короткий період функціонування лабораторії проведено ряд зустрічей-круглих столів з випускниками як агрономічного, так і економічного відділень з керівниками та спеціалістами організацій, кооперативів, акціонерних товариств сільськогосподарського напрямку, керівниками та спеціалістами банків, пенсійного фонду, соціального забезпечення, установ економічного та контролюючого напрямку діяльності.


 

Забезпечення молоді першим робочим місцем

Випускників навчальних закладів різного рівня акредитації неспроста «опікає» чинне законодавство.

Проблема працевлаштування за профілем отриманої ними освіти за відсутності досвіду постає для молодих людей дуже гостро. На жаль, на даний момент гарантовано одержати перше робоче місце за направленням можуть випускники далеко не всіх спеціальностей, та й оплата за роботу на цьому місці й умови цієї роботи не завжди збігаються з очікуваннями молодих людей та їхніх матеріальних потреб. 

 

 


 

Дотація роботодавцям за надання молоді першого робочого місця

Нормативними документами, що безпосередньо встановлюють порядок одержання дотації за надання першого робочого місця молоді, є:

— Закон України «Про забезпечення молоді, яка одержала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцеві» від 04.11.2004 р. № 2150-IV (далі — Закон № 2150) ;

— Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 25 лютого 2008 року № 82, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 березня 2008 р. (і що набрав чинність через 10 днів, з 29.03.2008 р., далі — Порядок № 82).


Березень 2010 року - У Верховній Раді зареєструвано законопроект №6446, яким пропонується надати державні гарантії щодо забезпечення молодих громадян першим робочим місцем Народний депутат України Арсеній Яценюк зареєстрував у Верховній Раді законопроект №6446, яким пропонується надати державні гарантії щодо забезпечення молодих громадян першим робочим місцем, аби сприяти вирішенню проблем безробіття серед української молоді. У пояснювальній записці до документу йдеться про те, що чинний Закон України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" є недієвим.


Положення про підрозділ ВП НУБіП України „Заліщицький аграрний коледж ім. Є. Храпливого”  щодо сприяння працевлаштуванню студентів і випускників

: