Війна, яку росія розв'язала в Україні, поставила під питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до університетів у 2022 році.
Наразі вже достеменно відомо, що ЗНО відбудеться, але у спрощеному форматі.
Про механізми проведення ЗНО та вступної кампанії в умовах війни також розповів глава МОН Сергій Шкарлет під час пресконференції 1 квітня.
Формат ЗНО-2022
Зовнішнє незалежне оцінювання цього року відбудеться у спрощеному форматі. Відповідні зміни вже затвердила Верховна Рада України.
Для вступників розроблять національний мультипредметний тест з трьох предметів:
української мови, математики, історії України.
Завдань з української літератури не буде.
Загалом учасники ЗНО повинні виконати 60 завдань за 80 хвилин.
Випускники повинні будуть прийти до визначеного в районі місця проживання (або тимчасового перебування) центру тестування і скласти іспит. Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.
Це (змога скласти ЗНО – ред.) буде тривати 10-15 днів. Також можуть бути додаткові сесії. Якщо буде визначено 10 днів, то буде 10 варіантів тестів. Тобто, буде 10 можливостей скласти тест.
Якщо дитина не може фізично прийти і скласти ЗНО сьогодні, це можна зробити в інший день.
"Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО і результат кожного зі складників тесту буде подаватися у тестових балах, а також за шкалою 100 – 200".
Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення мультипредметного іспиту призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце. Після оголошення про відбій повітряної тривоги всі учасники можуть долучитися до продовження ЗНО.
Реєстрація на ЗНО триває
Абітурієнти, які планують вступати до університетів у 2022 році, повинні обов'язково зареєструватися, аби мати змогу скласти мультипредметний тест.
Зокрема, необхідно створити реєстраційну картку та віддати її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Реєстрація триває до 9 квітня. Створити реєстраційну картку можна за посиланням - https://zno.testportal.com.ua/registration.
Якщо абітурієнт не встиг роздрукувати, передати чи надіслати документи до 9 квітня, достатньо сформувати реєстраційну картку, запевнили в УЦОЯО.
Якщо абітурієнт має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки – їх можна використати цього року.
Якщо абітурієнт має кілька сертифікатів ЗНО за різні роки, то він має право використати під час подачі документів сертифікати, які мають вищі бали з того чи іншого предмета.
Вступна кампанія-2022
Умови вступу на рівень фахового молодшого бакалавра – в коледжі
На основі базової середньої освіти (9 класів):
- спеціальність із творчим конкурсом – творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет – індивідуальна усна співбесіда;
- інші спеціальності на контракт – мотиваційний лист.
На основі повної загальної середньої освіти (11 класів) або кваліфікаційного рівня:
- спеціальності з творчим конкурсом – творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет – усна індивідуальна співбесіда;
- інші спеціальності на контракт – мотиваційний лист.
Навчальна частина