Social-menu

Осіння школа МАН - запорука успіхів майбутніх хіміків та біологів

Осіння школа МАН - запорука успіхів майбутніх

хіміків та біологів

 

Нові враження отримали студенти ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є.Храпливого Національного університету біоресурсів і природокористування України», навчаючись нещодавно в осінній школі Малої академії наук. Заняття відбувалися на базі Заліщицької державної гімназії імені братів Гнатюків.

Школа організована у співпраці з Лабораторією експериментальних досліджень «Ex Lab», стала яскравою подією для молодих науковців Заліщанщини.

Працювали секції хіміків та біологів разом із викладачами коледжу Валентиною Перит та Любою Сопівник.

Студенти отримали унікальний досвід проведення практичних досліджень з біології, хімії, екології.

Для слухачів філії були організовані захоплюючі інтерактиви. Юні хіміки ознайомилися з основами біотехнологій – технікою методу газометрії. За виходом реакції та середньою швидкістю процесу складали рейтинг реагентів для дріжджового бродіння серед глюкози, цукру, меду, фруктових соків.

Біологи провели дослідження з вивчення пігментів рослин (листя дерев жовтого, помаранчевого та зеленого кольорів), їх значення. Студенти мали змогу розділити окремі пігменти і наочно побачити відмінності між ними. Експериментували з кислотною та водневою витяжками золи. Робили біопластик з кукурудзяного та картопляного крохмалу. Вони ознайомились із галуззю біотехнології та її переваги над виробництвом синтетичного пластика.

Науковці провели ряд демонстраційних експериментів. Сподіваємось, здобуті навички студентів сприятимуть написанню дослідницьких проєктів. Така форма роботи розвиває у студентів спостережливість, вміння аналітично мислити та аналізувати.

Учасники осінньої школи МАН отримали сертифікати та подарунки, які стануть стимулом для їхнього подальшого розвитку.

Висловлюємо слова подяки Тернопільському обласному відділу МАН, лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab» Національного центру «МАН України» та Заліщицькій державній гімназії братів Гнатюків.

Тож, до нових зустрічей, плідної праці та цікавих відкриттів!

Інформацію надали Любов СОПІВНИК та Валентина ПЕРИТ, викладачі природничих дисциплін

: