Social-menu

Інформаційно-комп`ютерний центр

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ

Інформаційно-комп`ютерний центр


Навчальна робота в коледжі проводиться у 25 спеціалізованих лабораторіях та 24 кабінетах. Для забезпечення навчального процесу у коледжі нараховується 190 персональних комп'ютерів.

Локальна мережа коледжу охоплює всі комп'ютерні лабораторії, адміністративні кабінети та підрозділи, їх об'єднано в єдину спільну мережу з виходом в Інтернет. Для контролю та забезпечення продуктивного функціонування мережі виділено сервер на базі операційної системи Windows Server 2016 із однією зовнішньою статичною IP-адресою, та двома внутрішньо-мережевими.

Для обміну електронною інформацією, в коледжі між працівниками, розроблено та впроваджено в дію FTP-сервер (з зовнішньою ftp://193.93.18.90/ та внутрішньою – ftp://10.100.0.206/ адресами).

 

В навчальному закладі функціонує також Електронна бібліотека, розміщена на спільному корпоративному Google-диску (яку можна відвідати прямо з сайту коледжу, перейшовши з головного меню на вкладку «Матеріали», доступ до Електронної бібліотеки навчальних підручників та матеріалів мають виключно зареєстровані користувачі коледжу).

Організовано Систему відеоспостереження: 7 інфрачервоних камер та 16-ти канальний відеореєстратор– H.264 Digital Video Recorder з віддаленим моніторингом та можливістю запису на жорсткий диск, ємністю 1Тб і відповідно AHD-камерами з інфрачервоною підсвіткою. Запис ведеться у форматі H.264 з сумарною швидкістю 25 к/с при дозволі 704х576, 50 к/с при 704х288 і 100 к/с при 352х288 пікселів. Зображення виводиться на основний монітор через роз'єм VGA з роздільною здатністю 800х600 пікселів. Здійснити доступ до системи відеоспостереження можна через локальну мережу або через інтернет. Швидкість передачі сигналу по мережі Ethernet 100 Мбіт/с. Наявність WEB інтерфейсу дозволяє переглядати відео в режимі реального часу. Незалежно від способу підключення можна здійснювати пошук по архіву і переглядати його, проводити резервне копіювання інформації, а також керувати всіма параметрами пристрою.

.

З 2007 року функціонує, з безліччю компонентів й модулів на допомогу студентам та викладачам, web-сайт коледжуwww.zakyh.org.ua. Контент сайту постійно оновлюється та модернізується технічним адміністратором. У 2009 році запущено сервер електронної пошти (@zakyh.org.ua) та web-платформу Moodle (www.moodle.zakyh.org.ua).

Значним досягненням колективу нашого коледжу стала успішна участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий web-сайт серед аграрних вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації України. Цей конкурс проходив під егідою ДУ «НМЦ «Агроосвіта» та Міністерства освіти і науки України. Так ВСП Заліщицький ФК імені Є. Храпливого НУБіП України став переможцем цього престижного конкурсу визначення кращих інформаційних ресурсів вищих навчальних закладів, та за рішенням його організаторів наш навчальний заклад нагороджено дипломом І ступеня. Ще однією перемогою є друге місце у конкурсі на кращу web-сторінку навчального закладу серед відокремлених підрозділів НУБіП України. Але на цьому наші досягнення, в даній галузі, не закінчуються, і цьогоріч за результатами І етапу «EDUCATIONAL WEBSITE 2020», який завершився у лютому 2021 року, веб-сайт ВСП Заліщицький ФК імені Є. Храпливого НУБіП України потрапив у топ-35 та перейшов до ІІ етапу Конкурсу, де за підсумками комісії визнаний кращим у номінації "Дизайнерське рішення".

В планах діяльності по удосконаленню цієї важливої складової забезпечення навчально-виховного процесу є нові задуми і знахідки, тож успіх у Всеукраїнському конкурсі стане новим стимулом до удосконалення творчої діяльності.

 

Для забезпечення дистанційної форми навчання студентів в умовах пандемії і створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу, педагогічні працівники та адміністрація ВСП Заліщицький ФК імені Є. Храпливого НУБіП України перейшли на використання корпоративного пакету хмарних сервісів GoogleG Suite for Education. Розгортання системи в нашому навчальному закладі розпочато ще у березні 2020 року, а вже у вересні було прийнято рішення дирекції коледжу щодо впровадження як єдиної платформи для навчання, і на сьогодні це потужне хмарне середовище з безліччю класів, груп, організаційних підрозділів та інструментів для дистанційної роботи і навчання ефективно використовується нашими студентами й викладачами. В даній системі зареєстровано всіх викладачів і студентів, а також інших працівників коледжу, відповідно до організаційних підрозділів закладу. Основою для проведення онлайн-занять став додаток Google-Клас, який дозволяє викладачам зручно публікувати навчальні матеріали і завдання для студентів та організовувати відеоконференції засобами Google-Meet. Викладачі мають змогу вести електронні журнали та імпортувати оцінки з тестів, розроблених в середовищі Google-форм. В структурі класів також створено Наглядову комісію для здійснення постійного моніторингу якості проведення занять.

В приміщенні коледжу і в гуртожитку функціонують бездротові Wi-Fi-зони мережі Інтернет.

Позитивним є те, що у коледжі для навчання студентів, запроваджено системи «1С:Підприємство 8.2», «УкрСклад» «Клієнт-Банк», «Ліга-Закон», «БЕСТ-ЗВІТ-ПЛЮС», « Електроннний вісник податкової служби-ЕВПС, « Операційний день банку» та безкоштовний пакет офісних програм – «Libre Office». Активно використовуються сервіси: інструменти Google, Kahoot, Classtime та OneDrive.

Коледж під'єднано до ЄДЕБО, де відображена структура навчального процесу закладу, реєстрація персональних даних всіх студентів та викладачів коледжу.

Для додаткових консультацій абітурієнтів під час вступної компанії, на сайті коледжу використовується online-система «Абітурієнт».

З кожним роком інформаційне забезпечення коледжу зростає, завжди проводяться роботи, щодо покращення роботи як студентів так і працівників коледжу.


Завідувач лабораторії інформаційних систем і технічних засобів навчання
Червоняк Артур Михайлович

: