Social-menu

Обговорюємо актуальне

Засідання педагогічнолї ради

Обговорюємо актуальне

Проведено чергове засідання педагогічної ради коледжу. В центрі уваги були наступні питання порядку денного:

  1. Про результати рейтингової оцінки роботи викладачів коледжу за 2023-2024 н.р.;
  2. Про соціально-психологічну адаптацію студентів 1-го курсу та очікування від процесу навчання;
  3. Про хід проведення профорієнтаційної роботи та Дня відкритих дверей у коледжі;
  4. Звіт про організацію науково-дослідної роботи викладачів у 2023-2024 н.р. та затвердження тем навчально-наукових досліджень на 2024-2025 н.р.;
  5. Про стан охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану;
  6. Різне.

Ольга Галайдіда, заступник директора з навчальної роботи, проаналізувала результати рейтингової оцінки роботи викладачів коледжу за 2023-2024 н.р. Ольга Василівна повідомила, що Рейтингова оцінка діяльності педагогічних працівників коледжу за 2023-2024 н.р. здійснювалася відповідно «Положення про рейтингову оцінку викладача (майстра виробничого навчання) ВСП Заліщицький ФК імені Є.Храпливого НУБіП України» та наказу директора коледжу «Про рейтингову комісію» №72-ОД від 12.08.2024 року, створеного з метою підведення підсумків індивідуальної роботи педагогічних працівників і оцінки діяльності циклових комісій за 2023 – 2024 навчальний рік та заохочення працівників коледжу відповідно до результатів рейтингової оцінки.

На серпневій педагогічній раді була затверджена комісія (склад комісії на екрані), яка опрацювала і узагальнила результати зданих викладачами звітів «Дані про виконання загального обсягу навантаження за всіма видами робіт в 2023-2024 навчальному році».

У виступі Ольги Василівни було проаналізовано показники рейтингу викладачів по циклових комісіях. В цілому прозвітувало 49 викладачів, які виконували педагогічне навантаження в 2023-2024 н.р.

Сформовано також рейтинг серед циклових комісій коледжу, який представлено теж на слайдах.

Таким чином, рейтингова комісія представила результати рейтингової оцінки роботи викладачів коледжу для розгляду педагогічної ради коледжу і запропонувала «Результати рейтингової оцінки роботи викладачів ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України» за 2023-204 н. р. затвердити і врахувати їх згідно діючого положення «Про рейтингову оцінку роботи викладачів» у встановленому порядку.

 

Борис Павлюк, директор коледжу, у своєму виступі при обговоренні даного питання відзначив, що цьогорічний рейтинг проведено дещо по іншій системі, ніж в минулому році. Тоді порівнювати роботу викладачів загальноосвітніх та спеціальних дисциплін було дещо складно. Цьогорічні результати рейтингової оцінки роботи викладачів більш правдоподібні. А загалом, як відзначив Борис Степанович, всім потрібно працювати, підвищувати рейтинг, покращувати свої показники.

 

Ольга Юрійчук, заступник директора з виховної роботи, розкрила питання про соціально-психологічну адаптацію студентів 1-го курсу та очікування від процесу навчання. У виступі Ольги Василівни було відзначено, що соціально-психологічна адаптація особистості впродовж всіх етапів розвитку суспільства була й сьогодні залишається актуальною проблемою. В коледжі виокремлюється низка адаптаційних труднощів початкового етапу навчання, які мають як об'єктивний, так і суб'єктивний характер. Було проаналізовано ці труднощі. Особливо було підкреслено такий важливий чинник ускладнення процесу адаптації, як війна. У виступі було сформульовано деякі рекомендації здобувачам освіти.

Людмила Пилипюк, психолог коледжу, проаналізувала результати проведених анкетувань щодо соціальної адаптації першокурсників. Опитування проводилося протягом місяця жовтня. Анкета вміщувала 12 питань:

  • Про адаптацію студента-першокурсника до умов навчання в освітньому закладі;
  • Прийняття норм нового соціального середовища;
  • Внутрішнє та зовнішнє ставлення до цих норм та включення до системи міжособистісних стосунків у групі.

Узагальнюючи результати анкетування, Людмила Петрівна відзначила основні етапи адаптації студентів-першокурсників до навчання в коледжі та труднощі, які при цьому виникають. Вона висловила впевненість в тому, що період адаптації, який може тривати протягом першого року навчання, завершиться успішною соціалізацією та повноцінним залученням вчорашніх абітурієнтів у дружну коледжівську родину.

Михайло Пронь, відповідальний секретар приймальної комісії, повідомив про хід проведення профорієнтаційної роботи та Дня відкритих дверей у коледжі. Було проаналізовано основні форми профорієнтаційної роботи:

Нещодано в коледжі було проведено День відкритих дверей з метою ознайомлення потенційних абітурієнтів з можливостями навчального закладу по підготовці фахівців, спеціальностями, які можна отримати в коледжі. Михайло Богданович розповів про порядок проведення цього заходу, проаналізував статистичні дані прибуття потенційних абітурієнтів та шкіл, з яких вони прибули.

Борис Павлюк, директор коледжу, звернув увагу на недостатню залученість викладачів до проведення Дня відкритих дверей. Борис Степанович підкреслив інформаційну важливість подібних заходів та закликав викладачів зміцнювати контакти із школами, залучати учнів до конкурсів та спортивних змагань, активізувати роботу по залученню їх до проведення майбутніх Днів відкритих дверей. Підкреслено було також важливість публікацій про коледж у періодичній пресі.

Ольга Галайдіда. взявши участь в обговоренні даного питання, звернула увагу на зміни в термінах вступної кампанії 2025 року, зокрема скорочення термінів додаткових сесій для абітурієнтів.

Ігор Дудяк, завідувач практичним навчанням, прозвітував про організацію науково-дослідної роботи викладачів у 2023-2024 н.р. Ігор Петрович відзначив, що дослідницька робота студентів є однією з найважливіших форм освітнього процесу. Було проаналізовано діалогову та проблемну форми занять, круглі столи, домашні завдання з елементами наукового пошуку. Поєднати навчальну та дослідну роботу студентів можна у формах гурткової роботи, науково-практичних семінарів. Написання лабораторно-практичних робіт, звітів про проходження різних видів практик, курсових, дипломних робіт неможливе без проведення якихось, нехай найпростіших досліджень. 23 травня 2024 року в коледжі відбулась студентська науково-практична конференція на тему: «Актуальні проблеми розвитку освіти, науки та виробництва», після пленарного засідання продовжилась робота секцій за різними напрямами. Відзначено було у виступі успішну роботу філіалу Малої Академії Наук в коледжі та зайняте Анатолієм Петрасом друге місце на Всеукраїнському етапі МАН. Велика робота проводиться по селекційному сортовипробуванню, в даний час проводиться планування роботи на 2025 рік, укладаються договори про співпрацю з насіннєвим компаніями. До цієї роботи активно долучатимуться студенти.

У виступі Ігора Петровича було проінформовано про теми навчально-наукових досліджень на 2024-2025 н.р.

Юрій Андрусик, інженер з охорони праці коледжу, доповів учасникам засідання педагогічної ради про стан охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

З обговорюваних питань були прийняті відповідні рішення.

Юрій ВІЙТИК

 

 

 

: