Залучення роботодавців до формулювання тематики дипломних проєктів
Від вибору теми дипломного проєкту та підходу до її формулювання залежить успіх його написання в цілому. Традиційно, протягом VII семестру навчання, майбутні фахівці з комп'ютерної інженерії разом зі своїми керівниками подають до наказу теми проєктів, згідно з якими будуть працювати до попереднього їх захисту.
Вибору теми проєкту передують 3 роки навчання в коледжі. Різноманіття освітніх компонентів дає можливість легко визначитися з тематикою. Слід зазначити, що доволі легко студенти вибирають напрямок написання роботи, адже їх є чимало в цій галузі знань. В кожної теми є практична складова та інноваційна новизна. Студенти в жовтні завершили проходження технологічної практики, а незабаром підуть на підприємства для проходження виробничо-переддипломної, де будуть шукати можливості для подання різних раціональних пропозицій в проєкті, що дасть можливість удосконалити виробничі бізнес процеси на підприємстві. Саме це і є "зоряним часом", коли студенту треба скористатися можливістю та показати себе роботодавцю для гарного кар'єрного старту.
Усі теми обговорювали на засіданні циклової комісії комп'ютерно-інженерних дисциплін, проте важливим етапом погодження є представлення їх стейкхолдерам, у яких студенти будуть проходити виробничу переддипломну практику і в недалекому майбутньому працевлаштовуватися.
Так, минулого тижня, було обговорено освітньо-професійну програму “Комп’ютерна інженерія” та всі теми дипломних проєктів з начальником цеху №2 Івано-Франківської філії концерну радіомовлення радіозв'язку та телебачення ЦТЕ м. Чернівці, Гаврилюком Сергієм Івановичем. Багато було внесено слушних пропозицій та враховано усі побажання роботодавця, адже специфіка телекомунікаційної діяльність відчутно змінилася і далі змінюється за останні роки. Сьогодні аналогові засоби комунікації поступово відходять на другий план, при цьому цифрові - розвиваються стрімкими темпами. Зростає потреба в застосуванні альтернативних джерелах електроенергії, резервування живлення, автоматизації процесу перемикання джерел живлення, в тому числі запуску генераторних станцій, моніторингу мереж в плані їх доступності та віддаленого контролю живлення тощо. Звісно, що все це ще більше сьогодні накладається на векторний напрямок з програмування, проектування мікропроцесорних систем та схемотехніки. Цього року ще більше очікуємо побачити демонстраційних стендів, моделей, програмних продуктів та інших цікавинок від наших здобувачів освіти та їх керівників.
Отже, успіхів та творчих здобутків усім учасникам освітнього процесу!
Юрій Гірчак, керівник робочої групи ОПП