Social-menu

Заліщицький фаховий коледж – учасник проєкту Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф

Заліщицький фаховий коледж –

учасник проєкту Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф


З 7 по 15 грудня 2024 року в рамках реалізації проєкту DAAD  HSWT project №57649162 «Digit 3: Data collection and digitalization with a focus on University Colleges in 2024»(Цифра 3: Збір даних і цифровізація з акцентом на університетські коледжі в 2024 році) в Університеті прикладних наук Вайєнштефан – Тріздорф (HSWT) у Німеччині було проведено семінар для 14 викладачів коледжів аграрних університетів України «Збір даних. Розрахунок маржинального доходу та його аналіз», в якому взяла участь і викладач ВСП Заліщицький фаховий коледж імені Є.Храпливого НУБіП України Ольга Завінська.

Насичена програма семінару охоплювала зустрічі з організаторами проєкту з німецької сторони, зокрема з координатором проєкту, професором, доктором Ральфом Шлаудерером, керівником Академії та Міжнародної школи HSWT. Він наголосив на важливості продовження нашої співпраці та висловив слова підтримки українцям у ці непрості часи.

Катаріна Крьон, представниця науково-дослідного інституту техніки та будівництва у сільському господарстві (KTBL) презентувала роботу спілки, яка займається збором, аналізом та публікацією даних, які використовуються для ведення сільського господарства у Німеччині. Електронна версія є безкоштовною.

Про природу біогазових установок детально розповів професор університету Міхаель Трьостер, а також продемонстрував практичний приклад розрахунків для встановлення такої установки.

Професор, доктор пані Ірина Сметанська, яка є уродженкою України та здобувала свої наукові ступені в Національному університеті біоресурсів та природокористування України, презентувала дослідження Лабораторії з переробки харчових продуктів та провела там цікаву екскурсію.

Про зрошувальні системи у німецькому сільському господарстві поділився професор, доктор Вольфрам Шпреєр, який тепло відгукувався про Україну і був би зацікавлений співпрацею з нашими фермерськими господарствами.

Професор, доктор Франциска Веспель, яка вивчає селекцію рослин, ознайомила учасників зі своїми дослідженнями, зокрема вирощування таких нестандартних та непопулярних у Німеччині культур, як нут та коріандр.

Екскурсію селом Тріздорф, де знаходиться Університет HSWT, а також Освітній центр сільського господарства провів його керівник Маркус Хайнц. Зокрема, він розповів про плодово-ягідні сади та технологію вирощування та переробку плодово-ягідної продукції.

Роланд Янк, керівник навчального центру і діючого виробничого підприємства Асоціації молочної галузі, презентував виробничі потужності підприємства і детально розповів про виробництво місцевого сира. На базі цієї молочарні проходять практику та підвищення кваліфікації, студенти також працюють в навчальних лабораторіях та проживають у гуртожитку у сусідній будівлі.

Кампус Меркендорф – це корпус університету у сусідньому селі, де знаходиться кафедра інформаційних технологій та цифровізації в аграрній сфері. Про її роботу розповіла українка Олена Собко.

Особливо запам'яталась всім учасникам екскурсія до Мюсіхгоф (Müßighof). Це фермерське господарство, де займаються вирощуванням корів, обробляють землі для вирощування кормів, ведуть тепличне господарство, де займаються органічним вирощуванням салатів, зелені та різноманітних овочевих культур. На території працює магазин та кафе, де реалізовується власна продукція. Крім цього, господарство виконує надважливу соціальну функцію: на його території живуть і працюють люди з особливими потребами. Місцеві жителі охоче відвідують це чудове місце.

Всі лекції та зустрічі проходили у форматі діалогу та дружній атмосфері, що якнайкраще сприяло налагодженню нових контактів та зародженню ідей для подальшої співпраці.

Підсумком нашої спільної роботи за цей рік став друкований примірник: Робочий зошит збору та обрахунку даних сільськогосподарських підприємств, який стане чудовою базою для використання на практичних заняттях разом зі студентами.

Дякуємо координатору професору Шлаудереру та асистентам проєкту Людмилі Камзін, Вадиму Петренку та Ользі Тригубець за чудову нагоду перейняти європейський досвід, за продуктивну співпрацю, невимушену атмосферу та безмежну гостинність! Віримо у перемогу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з Заліщицьким коледжем! 


учасниця семінару

Ольга ЗАВІНСЬКА

: