Search

Дослідно-пошукова робота у співпраці з інноваційними підприємствами

Дослідно-пошукова робота у співпраці з інноваційними підприємствами – запорука якісної підготовки фахівця-аграрія


Цьогорічна весна дивувала не тільки простих людей, але і досвідчених агрономів – то сніг, то дощ, то заморозки вчора, а потім раптово вже майже 20 градусів тепла. Тому, звичайно, весь комплекс весняно-польових робіт розпочати вчасно не вдалося, але проводимо підживлення озимої пшениці та ріпаку – ці операції є неодмінним весняним атрибутом. Тільки-тільки вийшовши із зими, у стадії весняного кущення рослини надзвичайно чутливі до підживлення, особливо до азоту і фосфору, тому внесення цих мінералів вплине на весь їх подальший розвиток. Розпочато передпосівний обробіток ґрунту.

За участю студентів коледжу в лютому-березні проведено обрізку плодових насаджень, посів розсади овочевих культур, підготовлені до експлуатації теплиці.

Важливою ділянкою діяльності викладачів-агрономів та спеціалістів навчально-дослідного господарства навчального закладу є співпраця з науковцями, агрофірмами в питаннях проведення науково-дослідної роботи, мета якої – підготовка висококваліфікованих спеціалістів-аграріїв та удосконалення технології вирощування сільськогосподарських культур.

В рамках укладеного між Відокремленим структурним підрозділом «Заліщицький фаховий коледж ім. Є. Храпливого Національного університету біоресурсів і природокористування України» та ТОВ «Інноваційне товариство «ІНВЕП» навесні продовжено роботи по дослідженню застосуванняЛінійки Добрива «ЖИВИЦЯ», наданої партнерами.

З участю супервайзера Лінійки Добрива «ЖИВИЦЯ» ТОВ «Інноваційне товариство «ІНВЕП» та фахівців коледжу 13 квітня 2021 року проведено огляд стану посівів озимої пшениці на контрольному (без добрив) та варіанті з добривами.

За результатами обстеження розроблено рекомендації щодо застосування добрив «Живиця», а також захисту посівів від бурʼянів та хвороб.

Відповідно до програми дій щодо застосування добрив «Живиця», враховуючи результати обстежень посівів,21 квітня 2021 року здійснено перше позакореневе підживлення Добривами ЖИВИЦЯ Гумат Калію (фітопремікси) і Хелат-Цинк в нормах 0,5 л/га та 1,0 л/га відповідно при витраті робочого розчину 200 л/га.

Внесення добрив проведено оприскувачем ОП – 2000 в агрегаті з трактором МТЗ – 82.

До проведення робіт на дослідному полі активно долучаються студенти спеціальності «Агрономія» - члени агрохімічного гуртка.

Наприкінці літа 2021р. коледж радо приймав гостей із Полтавщини. Представники Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН – Кір'ян Віктор Михайлович, к.с.-г.н., заступник директора з наукової роботи Устимівської дослідної станції та Богусловський Роман Львович, к.б.н., провідний науковий співробітник лабораторії інтродукції та зберігання генетичних ресурсів НЦГРРУ і представниця Інституту агроекології та природокористування НААН – Глущенко Людмила Анатоліївна, к.б.н., заступник директора з наукової роботи Дослідної станції лікарських рослин побували в стінах нашого славетного навчального закладу, на території дендропарку місцевого значення та відвідали колекційно-дослідне господарство. Не менш важливим об'єктом для фокусування уваги гостей було теплично-парникове господарство.

Поважними гостями було запропоновано ряд позицій в плані співпраці та розроблено проект програми в рамках підписаного договору про стратегічне партнерство, в яких братимуть активну участь викладачі коледжу – Сопівник Л.Й., викладачка ботаніки та біології, Андрусик Р.В.,
Червоногріцька О.А., Андрусик П.Р., викладачі циклу агрономічних дисциплін, Романович Я.В., завідувач навчально-виробничим господарством коледжу та Гірчак Ю.Л., завідувач навчально-виробничої практики. Дана співпраця надзвичайно актуально для студентів спеціальності «Агрономія», адже вона буде передбачати отримання коледжем різного виду насіннєвого та посадкового матеріалу, за допомогою якого можна буде пізнати різноманітні сорти зернових, кормових та круп'яних культур, трав, багатьох видів екзотичних кущів та дерев. Не без інтересу будуть і студенти спеціальності «Екологія», адже в цьому напрямку також присутній прямий зв'язок. В ході проведення дослідів, партнери надаватимуть вказівки щодо вирощування та догляду за рослинами, будуть долучатись до проведення семінарів та стануть учасниками майбутніх науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Заліщицькому коледжі.


Головна сторінка 1 2 Наступна сторінка

: