Search

Виховна та спортивно-масова робота

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ

Виховна та спортивно-масова робота


Ми воїни . Не ледарі . Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність
Отож нам так і важко через те.

Ліна Костенко


Повномасштабна війна російської федерації проти України продемонструвала готовність молодого покоління відстоювати національні цінності, українську державність, орієнтуючись на фундаментальні цінності світової цивілізації, виховуючи українську молодь в дусі толерантності і поваги до інших національних спільнот, бажання долучитися до сім'ї народів, які творять цільний Європейський дім.

На сучасному етапі розвитку суспільства головним стрижнем усієї системи виховання молоді в Україні є національно – патріотична ідея , яка виконує роль інтегруючого , консолідуючого фактора у суспільному розвитку, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини , становлення її як особистості , як громадянина своєї держави.

Тому, метою виховної роботи у коледжі є набуття студентами соціального досвіду, досягнення високої культури взаємин, формування у них особистих рис громадянина української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, політичної, правової, трудової, екологічної культури і військово-патріотичної підготовки.

Важливим аспектом реалізації мети і завдань виховної роботи є розширення співпраці та обмін досвідом з організації виховної роботи із НУБІП України, сприяння розвитку студентського самоврядування через активізацію роботи студентського парламенту,студентської ради гуртожитку,студентської профспілкової організації, підвищення професіоналізму лідерів студентського самоврядування, організація роботи гуртків, клубів ,секції за інтересами, проведення зустрічей з цікавими людьми, вечорів відпочинку, заходи з адаптації студентів-першокурсників, розвиток студентських засобів масової інформації шляхом розвитку студентської телегазети «Студентська хвиля», студентської газети «Успіх» та відеопоказ в холі навчального корпусу студентських новин та подій, робота постійно діючої групу з соціологічних досліджень для моніторингу якості освітнього процесу та оптимального взаємозв'язку його учасників.

У коледжі працюють 9 колективів художньої самодіяльності: народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Хлібодари», хорова група ансамблю пісні і танцю «Хлібодари», танцювальна група ансамблю «Хлібодари», підготовча танцювальна група, вокальний ансамбль «Намисто», жіноче вокальне тріо, вокальний ансамбль «Браво», вокальний ансамбль «Соколи», гурток естрадного співу (соло, дуети, тріо, квартети). Ансамбль «Хлібодари» має звання народного.

Значна увага приділяється проведенню загально - коледжівських заходів, а саме : ХI відкритий всеукраїнський фестиваль – конкурс української народної пісні « Соловейко», творчий челендж «Вишиванка – місток єднання минулого,сьогодення та майбутнього українців», ХХVI обласний творчий конкурс авторської пісні та поезії серед учнів,студентів,працівників закладів професійної (професійно – технічної ),фахової перед вищої та вищої освіти, онлайн – естафета єдності до Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України «Ми – нащадки козацької слави», літературний онлайн – марафон, присвячений пам'яті Т.Шевченка, реалізація військово - патріотичного проєкту "Зустріч з військом", творчі зустрічі з видатними особистостями регіону, проведення духовного заходу«Хресна Дорога», відеофільм про навчальний заклад до 124 – ї річниці НУБІП України, підготовка відеоролику « День Героїв Небесної Сотні», відеоролику « До Міжнародного Дня студента», урочистості з нагоди свята Дня Знань, привітання до Дня працівника освіти, до Дня працівників сільського господарства.

Проведення творчих конкурсів : регіональний творчий конкурс для студентів та учнів шкіл « Хай здійснюються мрії юних», організація он-лайн конкурсу студентських груп та учнів базових шкіл на краще виконання різдвяних коляд, проведення регіонального педагогічного семінару « Особливості морально - духовного та емоційно - психологічного розвитку учнів,студентів у сучасних умовах», проведення спортивно - патріотичного заходу " Богатирські ігри" за участю учнів базових шкіл м.Заліщики, проведення еколого - просвітницьких акцій за участю співробітників Національного парку " Дністровський каньйон", реалізація просвітницького проекту « Я маю право», проведення 1-го етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика та мовно - літературного конкурсу ім. Т. Шевченка, діяльність клубу – лекторію у студентському гуртожитку « Я починаю самостійне життя», огляд – конкурс «Твої таланти,першокурснику», організація привітань з нагоди Дня Св. Миколая у базових школах регіону.

Функціонують 7 збірних команд з таких видів спорту: легка атлетика, волейбол( дівчата), волейбол ( хлопці), міні-футбол, гирьовий спорт, атлетична гімнастика, кульова стрільба . Команди постійно беруть участь у змаганнях регіонального та всеукраїнського рівнів. Зокрема, першість Тернопільської області з легкоатлетичного кросу, міні - футболу, легкої атлетики.Участь у всеукраїнських змаганнях серед студентів вищих навчальних закладів: Чемпіонат України з легкоатлетичного кросу( м.Ужгород), Всеукраїнські змагання з легкої атлетики ( м.Чернівці), Всеукраїнські змагання з легкої атлетики (м.Івано – Франківськ).

Фізичне виховання виконує важливу соціальну роль, сприяє підготовці висококваліфікованих спеціалістів, збереженню і зміцненню здоров`я студентів, підтриманню їх високої працездатності протягом усього періоду навчання, прищепленню навичок здорового способу життя і вихованню постійного інтересу та звичок до систематичних занять фізичною культурою і спортом.

Сформувати у студентів переконання, що спорт – це здоров`я, що він допомагає їм повірити в себе, загартовує особистість, якій прийдеться долати всі підводні рифи майбутнього життя.

Щороку більше свідомої молоді обирає здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження і зміцнення здоров'я. Адже здоров'я є тим ключем, який відчиняє двері до можливостей : прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, розвивати себе , встановлювати орієнтири майбутнього.

Виховна робота є невід'ємною складовою частиною освітнього процесу у коледжі, адже відомо, що добрі успіхи в навчанні забезпечуються лише у спільній взаємодії педагогів, вихователів , батьків та студентів.


 Ігор Книш, заступник директора з виховної роботи

: