Search

Цивільний захист

Цивільний захист





АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ СИГНАЛІ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

І. Щоб почути сигнал «Повітряна тривога» необхідно встановити на телефоні застосунок «Повітряна тривога»:

  • Як установити на телефон застосунок «Повітряна тривога»?
  • Компанія Ajax Systems разом із stfalcon.com та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України випустила застосунок «Повітряна тривога».
  • Застосунок доступний у Google Play Market та AppStore.
  • Не потребує реєстрації, не збирає персональні дані користувачів або дані про геолокацію.
  • Надсилає максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривоги системи цивільної оборони навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона.

Щоб отримувати сповіщення:

  1. Встановіть застосунок через Google Play Market або AppStore.
  2. Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження.
  3. Виберіть область, у межах якої хочете отримувати сповіщення.
  4. Відстежуйте початок та кінець повітряної тривоги.

Сигнал передається також через систему оповіщення (сирени), регіональне радіо та телебачення. У крайніх випадках або місцях, куди не дістають сирени, сигнали тривоги можуть передавати дзвони на церквах.


ІІ. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи на робочому місці:

  1. Виконати заходи, передбачені на цей випадок Інструкцією № 4 для посадових осіб з цивільного захисту та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом МОН від 01.02.2018 № 94, та Інструкціями, розробленими службою охорони праці коледжу, діяти за вказівками адміністрації.
  2. Швидко, без паніки пройти до захисної споруди (протирадіаційне укриття – гуртожиток № 2, найпростіші укриття – навчальні корпуси № 1, 2) зайняти місце у захисній споруді. Перебуваючи у громадському місці, потрібно слухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).
  3. Після відбою повітряної тривоги у застосунках мобільних телефонів, інших офіційних джерелах, або за інформацією штабу ЦЗ коледжу, можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.

ІІІ. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи вдома:

1. Увімкнувши телевізор (місцеві канали за наявності) чи радіоприймач, уважно прослухати інформацію про характер тривоги;

2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих із внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків, або покласти аркуш із зазначенням цієї інформації їм у кишені;

4. Закрити вікна, вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.


Карта укриттів населення в місті Заліщики

Якщо карта не відображається, натисніть тут


У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – під несучі стіни, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах. Чому? – читайте тут.

У хвилини небезпеки кожному необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко.


ІV. Підписатися на офіційні джерела інформації. Читайте та довіряйте тільки офіційній інформації. Росія працює зокрема на інформаційному фронті. Публікуємо перелік офіційних державних каналів для отримання інформації.

Facebook:


Telegram:


Бережіть себе! Разом переможемо!

: