До Тижня фізико-хімічних дисциплін
Апостол правди і науки
З нагоди відзначення 180-річчя від дня народження ІВАНА ПУЛЮЯ у ВСП Заліщицький фаховий коледж ім. Є. Храпливого НУБіП України, в рамках Тижня фізико-хімічних дисциплін, відбулася науково – практична конференція «Іван Пулюй - світоч української науки та духовності».
З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор коледжу Борис Павлюк, який наголосив на вагомий внесок Івана Пулюя у розвиток світової науки, важливості наукового спадку та його вплив на духовний розвиток та національну свідомість українців. Учасники конференції презентували доповіді про життєвий та науковий шлях вченого, його вагомий внесок у науку, а також відданість українській мові та культурі.
З дитячими, юнацькими роками та навчанням майбутнього науковця присутніх ознайомила Лілія Людкевич, студентка 24 групи.
Богдан Українець , студент 21 групи, дослідив історію відкриттів вченого та їх вплив на розвиток науки. Розповів про різнобічні наукові інтереси І. Пулюя, актуальність та важливість для сьогодення його винаходів, здатність прогнозувати та створювати майбутнє
«Чому саме Рентген, а не Пулюй увійшов в історію?» пояснювала студентка 22 групи Марія Кикуш
Про значний внесок Івана Пулюя у творення української наукової термінології говорила студентка 24 групи Світлана Шкрабик.
Іван Пулюй не лише дослідник знаменитих променів, а видатний науковець, винахідник і перекладач, поліглот- про це вів розповідь Роман Мельничук , студент 21 групи.
Наука для Пулюя була не лише роботою – це була його місія служити Україні, він завжди залишався вірним українським ідеям і, працюючи в наукових колах поза Батьківщиною, активно боронив незалежність України, -акцентував увагу присутніх Ярослав Гуйван, студент 25 групи.
Пулюй прагнув, щоб і його діти зростали справжніми патріотами. Про родину Пулюя розповіла Уляна Вербовецька, студентка 21 групи.
Анастасія Федорчук, студентка 25 групи, підготувала повідомлення про вшанування поверненого iз забуття Пулюя, символа iнтелектуальної могутностi українського народу.
Життєве кредо Пулюя: "…Нема більшого гонору для інтеліґентного чоловіка, як берегти свою і національну честь та без нагороди вірно працювати для добра свого народу, щоб забезпечити йому кращу долю",- нагадав присутнім студент 22 групи Роман Цив'юк.
Усі учасники конференції отримали сертифікати.
Окрім участі у внутріколеджівській конференції, студенти Богдан Українець, Ярослав Гуйван представили свої роботи на міжнародній науково – практичній конференції "ІВАН ПУЛЮЙ: ЖИТТЯ, ПРИСВЯЧЕНЕ НАУЦІ І УКРАЇНІ", яка відбулася у Тернопільському національному технічному університеті І. Пулюя.
Праці, дослідження й винаходи Пулюя проклали шлях до нових можливостей для людства в діагностиці та фізиці. І ми, як його нащадки, повинні не лише пам'ятати про нього, а й продовжувати його справу!
Валентина ПЕРИТ, Світлана РУСНАК, Наталія ХОМІВ, організатори конференції