Тиждень економічних та комерційних дисциплін
Академічна доброчесність: практичний вимір
Академічна доброчесність — поняття, що базується на 6 простих та зрозумілих цінностях: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність та відвага. Повага до власної думки починається з поваги до думок інших, а повага до власного тексту — з поваги до чужих.
Чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу. Відвага ж є здатністю чинити доброчесно всупереч страху чи тиску та вимагати від себе того ж, чого очікуєте отримати від інших. Ці постулати є основою чесного функціонування спільноти довіри, взаємоповаги та честі.
В рамках Тижня економічних та комерційних дисциплін у ВСП Заліщицький ФК імені Є.Храпливого НУБіП України, 1 квітня 2025 року заступник директора з навчальної роботи Ольга Галайдіда, гарант освітньо-професійної програми «Підприємництво та торгівля» Ольга Киверига, відповідальна особа за перевірку текстів робіт здобувачів освіти ВСП Заліщицький ФК ім. Є.Храпливого НУБіП України на академічний плагіат (унікальність і відсутність неправомірних запозичень) Тетяна Міщук провели інформаційно-просвітницьку годину на тему: «Академічна доброчесність: практичний вимір» для здобувачів освіти спеціальностей 076 «Підприємництво та торгівля» і 051 «Економіка».
Метою заходу було: продовжувати знайомити студентів із поняттям «академічна доброчесність», визначити основні принципи її дотримання та порушення, розробити правила доброчесної поведінки для студентів коледжу; розвивати навички умілого користування інтернетом, аналізувати та використовувати готову інформацію відповідно до норм академічної доброчесності; аналізувати результати онлайн опитувань; виховувати повагу до чужої діяльності, інтелектуальної праці.
Під час заходу обговорювались принципи дотримання академічної доброчесності в навчанні, а також розглянуто можливі види порушення академічної доброчесності.
Здобувачі освіти отримали інформацію з питань порядку перевірки робіт на наявність ознак академічного плагіату у коледжі, ознайомились з інформацією про безкоштовні онлайн-сервіси пошуку плагіату.
Захід супроводжувався жвавою дискусією, під час якої здобувачі висловлювали свої думки щодо причин та проявів академічної недоброчесності у освітньому просторі.
Віримо, що принципи академічної доброчесності будуть реалізовані здобувачами освіти на практиці та сприятимуть підвищенню якості освітнього процесу.
Ольга ГАЛАЙДІДА, заступник директора з навчальної роботи