Social-menu

Здоров’я — розкіш для людини,найбільша цінність у житті…

Тиждень економічних та комерційних дисциплін

Здоров'я — розкіш для людини,

найбільша цінність у житті…

Виховна година для здобувачів освіти І курсу на тему «Академія здоров'я (про здорове правильне харчування)» була проведена членами гуртка «Комерсант».

У чому полягає актуальність теми цього виховного заходу? А відповідь на це просте запитання звучала у виступах студентів 25-П групи (спецільність 076 «Підприємництво та торгівля»).

Ведучі заходу Каміла Абрамюк та Ярослав Гуйван запросили першокурсників помандрувати короткими стежками в країну здорового харчування.

Недаремно кажуть, що здоровий жебрак - багатший від хворого короля. У молодому віці ми не завжди турбуємось про своє здоров'я, не дуже дбаємо про нього. Починаємо хвилюватись тоді, коли до нас «в гості» приходять хвороби. Споживаючи різні продукти, ми рідко задумуємося над головним: чи корисні вони для нашого організму ? Чи не буде у нас проблем із здоров'ям?

Ольга Стельмащук розповіла про те, що їжа є будівельним матеріалом , основним джерелом енергії, яке необхідне для життєдіяльності людини. З їжею ми одержуємо поживні речовини, що сприяють росту і розвитку нашого організму, їжа забезпечує такими основними складовими: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, неорганічними речовинами та водою.

Вікторія Ковальчук у своєму виступі наголосила на тому, про що слід подбати, забезпечуючи свій організм поживними речовинами. Основна наша турбота має полягати в тому, щоб у продуктах містилися всі необхідні компоненти, а саме: білки, жири, вуглеводи та в яких продуктах вони містяться в набльшій кількості.

Про те, що продукти харчування мають бути свіжими, чистими, якісними, своєчасно і легко засвоюватися організмом, були корисними, а не шкідливими розповів Назар Доскалюк. Велике значення для нашого організму має індивідуальний вибір їжі загалом і окремих страв зокрема, тобто певний раціон з відповідною калорійністю, смаковими властивостями.

Валентин Стоницький доніс слухачам істину про те, що при виборі товару ми не завжди звертаємо увагу на позначки, які називаються маркуванням. А більшість продуктів містить цілу низку штучно синтезованих сполук - Е-добавок, які є токсичними і шкідливими для здоров'я.

Від Евеліни Бзови наші першокурсники дізнались, що харчові добавки - це простий та дешевий спосіб надати продукту привабливий вигляд і колір, посилити смак, а також продовжити термін зберігання. Секрет нашого здоров'я якраз і полягає в тому, аби НЕ купувати і НЕ споживати продукти, що містять шкідливі барвники, ароматизатори, консерванти та такі загадкові коди "Е".

Ростислав Верига запропонував кілька порад при виборі продуктів харчування, а саме: не купувати консерви, напівфабрикати та кондитерські вироби тривалого зберігання, не вживати щоденно консервовані продукти, ковбаси та копченості, не купувати продукти з неприродньо яскравим забарвленням( у них може міститися велика кількість синтетичних барвників), не захоплюватись картопляними чіпсами, хрусткими хлібцями.

Цікавою стала інформація про те , скільки їжі споживає і води випиває людина протягом усього життя , а це приблизно 50-52 т води та 43 тонни їжі, з них 10 т вуглеводів, 2,5 т білків і 200-300 кг мінеральних речовин. Це можна пояснити тим,що страви нашої української кухні є дуже смачними і поживними.

Про особливості смачних, вишуканих українських національних страв присутнім повідомив Максим Прох. Їжа є важливою складовою матеріальної культури кожного народу. Протягом багатьох років в Україні встановлювалась певна культура харчування. Їжа українців за часом уживання та престижністю поділяється на дві великі групи: щоденну і святкову; за вмістом основного продукту — на борошняну, овочеву, молочну, круп'яну, м'ясну, фруктову та комбіновану.

І на завершення засідання Академії здоров'я - корисні рекомендації як визначити правильний розмір порцій їжі за допомогою долоні від керівника гуртка «Комерсант» Галини Ситник .

Ми бажаємо всім присутнім : не розтринькуйте даремно своє здоров´я -безцінний скарб, дарований вам природою і предками! Пам'ятайте, що воно значною мірою залежить від кожного з нас!

Інформацію надала Галина СИТНИК, керівник гуртка «КОМЕРСАНТ»,

викладачка комерційних дисциплін

: