Social-menu

Вчимося будувати майбутню професійну кар’єру

Вчимося будувати майбутню професійну кар'єру

Співпраця із Заліщицьким управлінням Чортківської філії Тернопільського ОЦЗ – одна із складових освітньої діяльності коледжу, адже підготовка висококласного фахівця передбачає і формування в нього знань та досвіду розвитку власної професійної кар'єри.

 

Саме з цією метою 29 квітня 2025 року для студентів Заліщицького фахового коледжу проведено черговий захід, онлайн-вебінар з використанням цифрових технологій на тему: « Послуги служби зайнятості молодим людям». Зустріч організована викладачами Іваном ГУЛЬКОМ та Іваном ЗУБИКОМ в рамках предметного тижня інженерно-технічних дисциплін та охорони праці в коледжі.

Модератором виступив провідний фахівець з працевлаштування випускників навчального закладу, а основним спікером стала фахівець з профорієнтації Заліщицького управління ОЦЗ Людмила АНДРУСИК. Досвідчений спеціаліст своєї справи Людмила Володимирівна не лише поінформувала про послуги, які можна отримати в службі зайнятості молодим людям, а надзвичайно емоційно та образно продемонструвала студентам різноманітні можливості і засоби побудови своєї майбутньої кар'єри та успішного працевлаштування. За допомогою цікавої презентації проілюструвала широкий перелік профорієнтаційних послуг, які надає Державна служба зайнятості.

Слухачам було представлено методику і показано практику проходження онлайн-тестування за допомогою «Платформи з профорієнтації та розвитку кар'єри». Їм надано рекомендації як визначити сферу діяльності, встановити що найбільше підходить людині, відповідно до її особистих якостей та як готувати себе до командної роботи.


Ще одна з послуг для молоді - Урядова грантова програма «Власна справа» - державна фінансова допомога, як можливість для молодих підприємців отримати стартовий капітал для реалізації своїх бізнес-ідей.

Було представлено також послугу «Ваучер на навчання», як спосіб фінансової підтримки в навчанні чи перепідготовці фахівців.
Цікавість викликала також розповідь про проєкт «Національний Кадровий Резерв», який реалізовується в Україні вже другий рік. Для майбутніх фахівців важливо вміти здійснити визначення власних здібностей до професії, оволодіти затребуваними ринком праці навичками, скористатися можливістю обрання роботи за допомогою Єдиного Порталу Вакансій.

Інтерес в учасників вебінару викликала також інформація про деякі найзатребуваніші професії в різних галузях економіки України в наш час.

Тож студенти не лише поповнили багаж своїх знань, але й отримали перший практичний досвід у справі побудови своєї майбутньої професійної кар'єри.

Вдячні керівництву і фахівцям Заліщицького управління Чортківської філії Тернопільського ОЦЗ за співпрацю!

Михайло СОПИЛЮК, провідний фахівець з працевлаштування

: