Social-menu

Участь у засіданні колегії Державної служби якості освіти у Тернопільській області

Участь у засіданні колегії Державної служби якості освіти у Тернопільській області

Нещодавно Державна служба якості освіти у Тернопільській області провела перше засідання колегії в 2025 році на базі «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» , присвячене розгляду актуальних питань протидії булінгу та цькуванню в закладах освіти. Учасницею цього засідання стала і Марія Дуда, голова первинної профспілкової організації студентів ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є.Храпливого НУБіП України»

Учасниками заходу стали понад 100 керівників місцевих органів управління освітою, закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти Тернопільської області, закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування та правозахисники.

Під час засідання обговорювали такі важливі теми:

  • Про стан додержання державних гарантій учасникам освітнього процесу в закладах освіти Тернопільської області в умовах дії правового режиму воєнного стану у 2025 році (за результатами проведених моніторингових досліджень з питань якості освіти у 2024-2025 роках);
  • Про запобігання і протидію насильству та жорстокому поводженню із здобувачами освіти в закладах освіти Тернопільської області;
  • Діяльність підрозділів ювенальної превенції щодо запобігання та протидії

    булінгу (цькування) в закладах освіти Тернопільської області»;

  • Забезпечення правопорядку та безпеки дітей офіцерами служби освітньої

    безпеки в закладах загальної середньої освіти Тернопільської області;

  • Про забезпечення прав та законних інтересів здобувачів освіти у спеціальних закладах загальної середньої освіти Тернопільської області (за результатами здійснення Державною службою якості освіти України аналізу окремих питань діяльності департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації)).

Боротьба з булінгом та цькуванням залишається одним із пріоритетних завдань для освітньої системи України. Спільними зусиллями державних органів, освітян, батьків та громадськості можливо створити безпечне середовище для кожної дитини. Державна служба якості освіти продовжить свою роботу у напрямку вдосконалення механізмів захисту прав дітей в освітньому процесі, посилення взаємодії з правоохоронними органами у питаннях ювенальної превенції, а також підвищення рівня підтримки дітей у спеціальних закладах освіти.

Інформацію надала Марія ДУДА

: