Search

Обрати мовуОбмін досвідом вивчення економічної теорії

Обмін досвідом вивчення економічної теорії

Традиційну та онлайн-освіту можна і потрібно поєднувати. Їх гармонійну взаємодію називають змішаним навчанням. Це-методика, за якою студенти засвоюють частину матеріалу онлайн, і якоюсь мірою самостійно керують своїм часом, а частину-офлайн, в аудиторії. Пандемія COVID-19 пришвидшила процес навчання, під час якого доводиться працювати зі студентами безпосередньо в аудиторії, і з тими, хто перебуває на самоізоляції й навчається онлайн.

З метою обміну досвідом викладання дисциплін і організації навчання в даних умовах, 10 лютого 2021 року в режимі онлайн-семінару з використанням платформи Zoom відбулося засідання обласного методичного об'єднання викладачів основ економічної теорії ЗФПО Тернопільської обл. на тему: «Використання інформаційних ресурсів в умовах змішаного навчання». Модератором заходу був Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій Західноукраїнського національного університету». Даний захід об'єднав більше 30 учасників із 17 навчальних закладів нашої області.

Циклову комісію гуманітарних та соціально-економічних дисциплін ВСП Заліщицького ФК імені Є.Храпливого НУБіП України представляли Сопилюк М.В., Тракало О.Л.-викладачі дисципліни « Політична економія».

Відкриття засідання розпочалося з вітального слова директора ВСП «ФКЕПІТ ЗУНУ», кандидата економічних наук, відмінника освіти України, доцента Мартинюка В.Ф., який наголосив на особливостях змішаного навчання і побажав плідної праці колегам.

До учасників звернувся голова обласного методичного об'єднання викладачів економічної теорії ЗФПО Дудар І.А. Ігор Антонович привітав присутніх з 25- річчям роботи в складі об'єднання, де викладачі можуть ділитися досвідом роботи, розглядати актуальні питання викладання дисципліни «Основи економічної теорії». В рамках роботи онлайн-семінару прозвучали доповіді: «Дидактичне забезпечення дистанційної освіти»-доктора психологічних наук, професора Шандрука С.К.. Цікавою і пізнавальною була доповідь кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ Гірняка А.Н. на тему: «Використання інноваційних технологій в освітньому процесі». Автор провів майстер-клас, як можна урізноманітнювати пізнавальний процес в навчанні для студента, зосереджуючись на соціально-психологічних аспектах, підвищувати мотивацію до наскрізненого завдання у праці як логічнопов'язаного театралізованого дійства. Зацікавленість студентів предметом є оцінкою нашої професійної діяльності. Адже модель змішаного навчання потребує від будь-якого викладача величезного ресурсу часу, знань та умінь. Завдання викладача власним прикладом активно включати студентів у процес навчання. Це – запорука його ефективності.

В обговоренні питань викладання дисципліни «Економічна теорія» виступив заступник директора з навчальної роботи ВСП Заліщицький ФК імені Є. Храпливого НУБіП України Сопилюк М.В. щодо питань підсумкового оцінювання студентів.

На закінчення роботи засідання викладач економічної теорії ВСП «ФКЕПІТ ЗУНУ» Смерека С.Б. ознайомила учасників методичного об'єднання із закладом освіти, провівши віртуальну екскурсію.

Тракало О. Л.,

викладач соціально-економічних дисциплін

: