Екскурсія в НПП «Дністровський каньйон»
В рамках тижня еколого-біологічних дисциплін для студентів І курсів коледжу проведеноекскурсію в музей під відкритим небом – міський парк «Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва», на території якого знаходиться офіс Національного природного парку «Дністровський каньйон». Ознайомчу екскурсію провів начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП «Дністровський каньйон» Аркадій Сідоров та екскурсовод Уляна Король.
В ході екскурсії студенти захопливо слухали розповідь про історію створенняНаціонального природного парку «Дністровський каньйон», цінні природні та історико- культурні комплекси та об'єкти лісостепової зони.
Аркадій Іванович наголосив, що Дністровський каньйон визнано одним із 7 природних чудес України – це своєрідна форма рельєфу, глибока долина між кручами, яку утворила річка Дністер. Утворився він за мільйони років руху тектонічних плит, а також водної та вітрової ерозії. Усе дно каньйону зайнято руслом ріки, тече вона по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів – меандрів. Вздовж Дністровського каньйону є багато цікавих місць, які варто відвідати та побачити на власні очі.
Дністровський каньйон розтягнувся приблизно на 250 км і знаходиться в межах відразу чотирьох областей: Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської та Чернівецької.
Тутешні пейзажі вражають уяву, каньйон є улюбленим місцем відпочинку.
Береги каньйону зберігають залишки древніх порід силур і девон, які утворилися ще в палеозойську еру (близько 400 млн. років тому).
Найдавнішими пам'ятками Дністровського каньйону є скелі і водоспади девонського періоду.
Уздовж каньйону розташовано безліч цікавих пам'яток, таких як печерні монастирі, руїни древніх замків.
Працівники відділу еколого-освітньої роботи продемонстрували учасникам екскурсії створення рекреаційної зони – ЕКОЛОГО-ОСВІТНІЙ ПРОСТІР.
Студенти з цікавістю сприймали інформацію, були активні, задавали питання і отримували відповідь.
Екскурсовод Уляна та Аркадій Іванович розповіли, що в межах Дністровського каньйону існує своєрідний клімат, який за своїми характеристиками нагадує тропічний. Він утворився тут завдяки 120-метровим скелям, які допомагають зберігати тут тепло. Весна в Дністровському каньйоні настає трохи раніше, ніж в сусідніх населених пунктах.
Флора і фауна Дністровського каньйону до кінця не вивчені. Згідно з даними вчених, більше двох третин живих організмів, що населяють ці води, є унікальними видами. Важкодоступні схили Дністровського каньйону допомогли зберегтись багатьом рідкісним рослинам, зокрема первоцвіту, мигдалю степовому, шафрану Гейфеля (крокусу) тощо.
Одним з найпопулярніших видів відпочинку на Дністрі є сплав по річці, який доступний навіть новачкам, оскільки на річці немає порогів.
Студенти отримали неймовірно багато вражень, розширили кругозір про природу, охорону довкілля, екологічні проблеми.
Галина ФРЕЯК, викладач еколого- біологічних дисциплін