Search

Проведено тиждень фізико- хімічних дисциплін

Проведено тиждень фізико- хімічних дисциплін

Хімія та фізика – наше життя, наше майбутнє

Хімія та фізика – науки, що розкривають таємниці розмаїтого і загадкового навколишнього світу. Предметний тиждень, який був проведений з 13 травня по 17 травня 2024 року на базі ВСП Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України, сприяє нестандартному підходу до навчання та виховання студентів, покращенню засвоєння навчальної програми . Адже саме під час проведення предметного тижня викладачам коледжу Руснак С.Г., Хомів Н.Й. та Перит В.В. вдалося розкрити в студентів науковий інтерес до фізики та хімії, бажання їх пізнавати. Залучення студентів сприяє розширенню їх світогляду, виховує почуття власної необхідності та відповідальності. Предметний тиждень не обійшовся без проведення онлайн-конкурсів, виконання дослідів та конференції.

У понеділок було оголошено про відкриття тижня фізико- хімічних дисциплін, у ході якого студенти І та ІІ курсів технологічного та економічного відділень ВСП Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України ознайомилися з планом роботи.

Під час відкриття студенти також переглянули тематичні фільми «Хімія навколо нас», «Всесвіт створений з хімічних елементів».

У вівторок ми приймали участь в науково- практичній конференції «Розвиток творчого потенціалу студентів коледжу в процесі науково- дослідної діяльності». Студенти змогли продемонструвати результати науково- дослідних робіт у вигляді цікавих, повчальних презентацій.

Адже проведення конференцій спрямоване не тільки на розширення знань, розвиток інтересу до дисципліни, але й на формування в студентів культури ведення дискусії, толерантності до думки іншої людини, розвитку мовлення, освоєння наукової термінології, надає можливість студентам побути поважним доповідачем, опонентом, ведучим конференції або дискусії, рецензентом, уважним слухачем.

Цього ж дня студенти коледжу прийняли участь у Всеукраїнській онлайн- олімпіаді на платформі "На Урок", про результати якої буде відомо у червні.

Для свідомого засвоєння знань теорія має поєднуватися з експериментом. Адже саме експеримент має задовольняти природну допитливість і дослідницький інтерес студентів. Саме експеримент має на меті активізовувати мислення, навчати самостійно аналізувати досліди та робити самостійні висновки, розвивати здатність самостійно виконувати поставлені завдання. Проведення експериментів не тільки розвиває інтелектуальні та дослідницькі здібності, але й виховує в студентів відповідальність, здатність доводити роботу до кінця, стимулюють урівноваженість та зосередженість.

Тиждень фізико- хімічних дисциплін – час для проведення експериментів, тому в середу студенти мали можливість подорожувати віртуальною лабораторією платформи Phet, а також продемонстрували і цікаві хімічні досліди для школярів 9 та 11 класів під час проведення дня відкритих дверей в коледжі.

Цього ж дня Руснак С.Г. провела заняття фізичного гуртка "Запрошуємо на філіжанку кави", на якому ми черговий раз переконалися, що гурткова робота розвиває мислення, допитливість, формує навички практичного застосування знань, створює основи безперервної освіти та закладає фундамент для майбутньої професії.

У четвер провели віртуальні екскурсії Національним музеєм космонавтики, Полтавським музеєм авіації, а також був проведений онлайн-конкурс поетів «Хімія та фізика у віршах» ( у творчості поетів, письменників, народній творчості).

 

В п'ятницю студенти переглянули тематичні презентації: «О, хімія», «Фізика навколо нас» і було проведено підсумки тижня.
Завдяки організованій роботі викладачів фізики та хімії студенти були залучені до нових форм спілкування, що використовуються в науковому середовищі . Це і було одним з головних розвиваючих завдань цих заходів в тижні фізико-хімічних дисциплін.

Валентина ПЕРИТ., голова циклової комісії математичних

та природничо- наукових дисциплін

: