Search

Тиждень математики в коледжі

Тиждень математики в коледжі

Незалежно від того, де і ким людина працюватиме, їй доведеться користуватися математикою. Бо, як писав видатний педагог В. О. Сухомлинський, «… математика — це насамперед думка, допитлива, що бажає все знати, про все мати уявлення. Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму. Вона виховує волю, характер».

Ми часто чуємо фразу, що математика — цариця всіх наук. Вона по праву вважається однією з найдавніших наук світу. Цікаво, що потреба в ній виникла ще задовго до походження письма. Якщо спочатку математика мала на меті допомогти у пошуку істини, то згодом вона розвинулась до складної багатогранної науки, без якої жоден з нас не уявляє свого життя. Математика існує не лише в навчальних закладах. Ми зустрічаємо її всюди: коли готуємо обід і визначаємо кількість інгредієнтів; коли плануємо час на дорогу; коли розраховуємось у магазині; чи навіть коли просто їдемо у відпустку.

Тому викладачі математики ставлять перед собою мету: виховувати здобувачів освіти з активною життєвою позицією, економічно грамотних, креативних, здатних мислити логічно, творчо, критично із знанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Щороку, в рамках річного плану, викладачі математики коледжу  проводять тиждень математичних дисциплін.

Метою його проведення є розширення і поглиблення знань студентів, отриманих на заняттях; формування та підвищення пізнавального інтересу студентів до вивчення математики, розширення їх кругозору, використання набутих знань на практиці; формування креативних комунікаційних умінь, загальних та фахових компетентностей; систематизація методичних прийомів і форм організації діяльності студентів, які забезпечують підвищення мотивації та пізнавального їх інтересу до вивчення предмету, сприяють розкриттю внутрішнього потенціалу студентів; розвиток особистісних якостей та інтелектуальних здібностей студентів; розкриття краси математичних понять; ознайомлення студентів із життям відомих вчених-математиків; виховування колективізму, відповідальності за виконану справу; зацікавлення молоді регіону навчальним закладом для подальшого вирішення обрання професії.

Заходи, проведені в рамках тижня передбачають велику підготовчу роботу, під час якої викладачі додатково отримують можливість для співпраці і спілкування з студентами, не пов'язану рамками програми і не обмежену часом заняття. Самі ж студенти одержують можливість познайомитися з іншою математикою: більш цікавою і живою, тому, що матеріал для заходів підбирається цікавого та історичного характеру.

Нестандартні форми проведення позааудиторної роботи в рамках тижня математичних дисциплін надихають студентів на самовираження та самостійно-пошукову роботу. Студенти, які з різних причин не змогли себе проявити та реалізувати на заняттях, мають змогу розкрити свої можливості та приховані таланти саме під час подорожі країною цариці математики.

Протягом тижня студенти мали можливість познайомитись з роботою математичних гуртків «Цікава математика» та «Математична мозаїка».

У фойє коледжу студенти поділились цікавою знайденою відеоінформацією «Цікаве в галузі математики», переглянули мультимедійні ролики та презентаційні матеріали «Математична феєрія», тематичною виставкою літератури «Математична скарбниця».

Студенти І та ІІ курсів економічного та технологічного відділень активно долучились до участі у XХІІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» (Осінь-2024) з математики. Всього прийняло участь 68студентів. За підсумками олімпіади, які підведені 18 листопада 2024 року 18 студентів коледжу, посіли І-ІІІ місця та отримали Дипломи. Результати олімпіади висвітлено на сайті коледжу.

Викладачем Орисею Озімінською для здобувачів освіти 11-К групи проведено відкрите заняття з математики на тему: «Просторові геометричні фігури. Початкові уявлення про многогранники».

Члени гуртків «Цікава математика» та «Математична мозаїка» — провели студентам І і ІІ курсів інформаційно-пізнавальну годину «Математичний калейдоскоп», на якій ознайомили студентів з цікавими математичними фактами.

Американський вчений, видатний математик і філософ, засновник кібернетики та теорії штучного інтелекту Норберт Вінер писав: «Математика —наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою — це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості». З цією метою на платформі Всеосвіта викладачем Галиною Гловою створено тестування «Математика —гімнастика для розуму», під час якого студенти могли проявити свої знання з математики та здібності до логічного мислення.

Також для студентів, учнів шкіл, гімназій та ліцеїв створено Онлайн-конкурс Математична вікторина «Математика — цариця наук» (посилання на Сайті коледжу), який можуть пройти всі бажаючі до закінчення першого семестру.

Завершився тиждень математичних дисциплін студентською науково-дослідницькою конференцією «Креативна математика», де студенти презентували свої цікаві та змістовні роботи. Результати робіт висвітлено на сайті коледжу.

Після свята завжди приходять будні, але інтерес до математики залишається і його треба закріплювати щоденною роботою як на заняттях, так і після них. Хочеться, щоб активність, підвищення інтересу до математичних дисциплін, проявлення кмітливості та допитливості, вміння працювати з навчальною та енциклопедичною літературою, які студенти проявили під час тижня математики, постійно спостерігались в процесі вивчення такого непростого предмета як математика.

Ми дуже раді, що багато студентів взяли участь та проявили інтерес до математики і впевнені, що під час тижня математичних дисциплін всі вони змогли відкрити для себе щось цікаве та корисне.

Дякуємо всім студентам, які взяли участь у проведенні тижня, за їх зусилля та творчість. Бажаємо усім натхнення, наполегливості, успіхів у вивченні математичних дисциплін та щасливого студентського життя. Нехай кожен день приносить нові знання, цікаві зустрічі та незабутні моменти. Успіхів Вам у всіх починаннях та щасливого шляху до здійснення мрій!!!

 

Галина ГЛОВА, Орися ОЗІМІНСЬКА, Наталія ХОМІВ,

викладачки математичних дисциплін

: