Search

Студенти коледжу відвідали тепличний комплекс "DF Agro" (Синьків)

Студенти коледжу відвідали тепличний комплекс "DF Agro" (Синьків)

 

Я — майбутній агроном і людина,

яка прагне взяти все необхідне від матінки-землі,

але при цьому зберегти її і

«нагодувати» увесь світ…

У житті кожного молодого аграрія чільне місце посідає виробнича практика, яку теж проходять студенти «Заліщицького аграрного коледжу

ім. Є. Храпливого». У рамках навчальної практики студенти 32 та 33-Ф групи відвідали тепличний комплекс "DF Agro" (Синьків). Ескурсію організував завідувач агрономочним відділенням Андрусик Р.В.

 

«DF Agro» (Синьків) — один із найбільших на території України ізавдяки використанню інноваційних технологій є одним з найбільш високотехнологічних тепличних комплексів в Європі.

Він складається з двох тепличних комплексів, які було спеціально розроблено для вирощування томатів і перцю. Теплиця для виробництва перцю дозволяє вирощувати й інші овочі, як це вже на даний момент робиться .

 

Наразі площа тепличного комплексу складає 10гаі розділена на два блоки розмірами 3,8га та 5,4 га, 0,27га займає розсадне відділення. Працюючих близько 7 чоловік на 1 га. Комплекс займається вирощуванням перцю, помідорів, огірків, а в несезонний період – тюльпанів та зелених рослин. На даний час вирощують лише солодкий перець.

Даний комплекс вирощує 18 сортів перцю: червоний, жовтий, оранжевий. Дана продукція екологічно чиста, так як використовуються біологічні засоби захисту рослин.

Теплиці висотою 7,00 м, а також самі рослини є дуже високими до 4,5 м., і тому є спеціальні гідравлічні візки. Завдяки цим візкам, працівники легко збирають продукцію.

Цього року до 8 березня було вирощено велику кількість різноманітних видів тюльпанів, близько 28 сортів. Усі сорти вирощені з голландського посадкового матеріалу найвищої якості.

Для того, щоб бути енергоефективними, теплиці оснащено горизонтальними та вертикальними енергоекранами.

У конструкціях теплиць передбачено можливість встановлення подвійного скла, для того, щоб в майбутньому стати ще більш енергоефективними.

Крім того, була оптимізована система зрошення, щоб досягти максимальної ефективності поливу водою і добривами. Використана крапельна система зрошення. Використаний розчин збирається ще раз, щоб бути  використаним повторно після дезінфекції HD-УФ-фільтром.

В синьківських теплицях використовують цілодобове підсвічування рослин, а також їх крапельний полив. Подачу добрив і насиченого мінералами живильного розчину, а також підтримку температурного режиму здійснює комп'ютерна система. 

Головний агроном Мосієнко М.М., колипроводив екскурсію розповів, що річний врожай томатів становить близько 70 кг/м², перцю — близько 40 кг/м². 

Ми побачили побудований сучасний пакувальний цех з рампами для завантаження машин, що дозволяє якісно та своєчасно відвантажувати продукцію.

Продукція "DF Agro" (Синьків) продається в Україні та країнах СНД під брендом "Синьківський ярмарок".

Екскурсія вдалася. Ми отримали не тільки масу задоволення від поїздки, а й набули безцінний практичний досвід у вирощуванні овочевих культур.

Гнатюк Олеся, студентка 32 групи

: