Search

Обрати мовуСтудентам коледжу презентували першу в історії Екологічну енцикліку

Студентам коледжу презентували першу в історії

Екологічну енцикліку

 

Екологічні проблеми сучасності серйозний виклик для суспільства. Їх наслідком стає загострення. медичних, соціальних та економічних проблем людства. Забруднення довкілля спричиняє широкий спектр захворювань та мільйони передчасних смертей, зростання бідності та явище екологічних біженців. Ця глобальна проблема стосується кожного з нас, не зважаючи на те де і як ми живемо сьогодні. Виснаження природних ресурсів призводить до порушення соціальної справедливості та сприяє розпалюванню воєн.

Саме ці та інші виклики сучасного життя з погляду відповідальності Людини за довкілля в якому вона живе є предметом першої в історії Церкви Екологічної енцикліки Святішого Отця Франциска «LAUDATO SI» («СЛАВЕН БУДЬ»). З основними положеннями цього послання студентів коледжу познайомив, презентуючи однойменну книгу українською мовою, референт Бюро УГКЦ з питань екології Бучацької єпархії о. Михайло Деревенчук.

Зустріч що відбулася з ініціативи пароха церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Івана Сендзюка розпочав директор коледжу Володимир Глова. Він розповів про досвід екологічного виховання в коледжі та представив учасників презентації. О. Михайло відзначив, що енцикліка «LAUDATO SI» покликана реалізовувати ідею співпраці всіх людей і спільнот під лозунгом «Турбота про спільний дім». Вона системно подає вчення про екологічне покликання християн та всіх людей доброї волі в контексті викликів сучасної екологічної кризи.

Основні тези цього послання:

  • ключові симптоми сучасної екологічної кризи: забруднення повітря, землі та води, виснаження природних ресурсів, кліматичні зміни і знищення біорізноманіття тваринного та рослинного світу.
  • взаємозв'язок екологічних проблем з медичними, соціальними та економічними.
  • покликання Людини «порати і доглядати» (Бут 2,15) створений світ, зважаючи на закладений тут Творцем порядок і гармонію.
  • відповідальність за створений світ є складовою віри християн.
  • корені екологічної кризи започатковує науково-технічний прогрес, коли не визнає обмежень та етичної відповідальності.
  • необхідність цілісної екології економіки, суспільства, культури та повсякденного життя.
  • екологія довкілля основується на екології людини.
  • кожен може зробити свій внесок для збереження Планети на якій ми живемо, свого дому завдяки відповідному стилю життя, способу виробництва та поведінці споживання.
  • зв'язок екологічного виховання та духовного через діяльність церкви.

Ключовим посланням енцикліки папи Франциска «Laudato sі» є те що, всі ми є відповідальні за створений світ.

Завершенням презентації стала передача для бібліотеки коледжу підбірки видань на екологічну тематику та презентованої книги. На згадку про зустріч директор коледжу, підвівши підсумки представлення, подарував нашому гостеві щорічник коледжу та побажав всім плідної співпраці.

Михайло Сопилюк, заступник директора з навчальної роботи

: