Search

Обрати мовуАпостол українського державотворення

Апостол українського державотворення

«Будуймо життя країни та народу на міцному

фундаменті Божих Заповідей, правди, любові до

ближнього та жертовності. І будемо мати успіх»

Андрей Шептицький

В кінці липня світове українство віддає шану Митрополиту Андрею Шептицькому з нагоди 155-річчя від дня народження. Митрополит Андрей Шептицький народився в селі Прилбичі 29 липня 1865 року. Він був українським релігійним діячем, графом, меценатом, а також Єпископом Української греко-католицької церкви.

Духовний пастир протягом свого життя працював на спільну велику мету - національне відродження українського народу. Будучи ревним слугою Божим, Митрополит неустанно підносив до Господа свої молитви. Разом із тим, просячи ласк Божих, Андрей Шептицький закликав людей і самим трудитися задля гідного й щасливого свого життя. Роз'яснював, повчав, спонукав жити згідно із Заповідями Божими.

Слід відзначити, що митрополит Андрей Шептицький ніколи не відділяв служіння Богові від служіння своєму українському народові. Повсякчасно розбудовував кожну ділянку суспільного життя, клав ті цеглини, які потрібні для побудови потужного державного організму. І, як один із заможних українців в Галичині, використовував своє багатство не для власної вигоди, чи життя в розкошах, а задля загального піднесення свого народу.

За час свого служіння Митрополит значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям.

У бібліотеці коледжу вже стало традицією проводити освітньо- просвітницькі духовні заходи, які сьогодні є надзвичайно потрібними і актуальними у вихованні молоді. Як приклад, в читальній залі коледжу проводилась духовна година: «Андрей Шептицький – апостол українського державотворення».

Крім присутніх студентів та викладачів, в ній брали участь настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці в м. Заліщики о. Іван Сендзюк та сестра-монахиня Христина.

Метою духовної години було намагання донести до студентського загалу про непересічну постать Андрея Шептицького, великого архипастира, українського Мойсея. Розмова українців з митрополитом Шептицьким не припиняється ніколи. Змінюються епохи, та він незмінно промовляє до нас Божою мудрістю та обставинами нашого життя - промовляє так, ніби він є нашим сучасником.

Працівники бібліотеки

Фото з архіву Юрія Війтика

: