Search

Обрати мовуІ наше свято також

19 серпня – Яблучний Спас

І наше свято також

19 серпня відзначається народно-християнське свято східних слов'ян – Свято Преображення, а ще як Яблучний Спас. Сенс свята полягає в символічній подяці Богу за дані Ним дозрілі плоди, та нагадування про з'явлення преображеного Христа людям.

Дане свято має особливе значення і для навчального закладу, який ось уже більше як 120 років готує спеціалістів по вирощуванню плодів та овочів. Заснований як садівнича школа в 1898 році, нинішній агроколедж ім.Є.Храпливого продовжує готувати серед інших спеціальностей агрономів, які згодом займаються почесною і благородною справою. Багато з випускників навчального закладу стали відомими виробничниками, садоводами, багато з них започаткували та продовжують розвивати власні фруктові сади, плоди з яких і опиняються в святкових кошиках, щоб бути освяченими19 серпня.

Підготовка плодоовочівників завжди займала провідне місце серед спеціальностей як школи огроднічої, технікуму, радгоспу-технікуму, а тепер аграрного коледжу.

В програму підготовки майбутніх агрономів неодмінно входить проходження навчальної, переддипломної практики не тілька на полях та садах коледжу, але й в провідних господарствах краю, таких як «Макосад», «Гадз», Придністровська дослідна станція садівництва та інші.

Плоди та овочі постійно стають важливими експонатами при проведенні відкритих занять, виховних заходів, виставок в коледжі.

Саме тому одне з провідних христянських свят має особливе значення і для колективу ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім.Є.Храпливого».

Щиро вітаємо всіх причетних до благородної справи вирощування дарів полів і садів та бажаємо міцного здоров'я, процвітаючих садів, щедрих врожаїв та зростаючого добробуту!

Юрій Війтик

 

 

 

 

 

 

 

: